Przejdź do treści

Kim są toksycznie pozytywni ludzie ?

Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z określeniem „toksyczni ludzie”. To dotyczy naszych relacji. Często stosunków z rodzicami, partnerami życiowymi czy rodzeństwem. Sama niejednokrotnie o tym pisałam, czy nagrywałam filmy na Youtubie.

Niemniej jednak, jakiś czas temu odkryłam zjawisko ludzi toksycznych pozytywnie. Natknęłam się na nie, gdzieś w amerykańskiej literaturze psychologicznej. Krótko mówiąc, toksycznie pozytywne osoby, to tacy ludzie, którzy chcą dobrze ale wychodzi im na opak. Chcą pomóc, tylko ich słowa przynoszą odwrotny skutek.

Jak pocieszać gdy chce się dobrze?

Zastanawiają się jak pocieszać, mają najlepsze intencje ku temu, ale w praktyce wychodzi im to niezbyt dobrze. Mogą mieć braki w dojrzałości emocjonalnej. Sztuka słuchania bowiem i sztuka pocieszania, to wielka umiejętność. Człowiek uczy się jej latami. Warto pamiętać, że jeśli stykasz się z osobą w kryzysowej sytuacji nie mów do niej:

-„Wszystko się ułoży, zobaczysz”.  A skąd wiesz, iż się ułoży? Machniesz czarodziejską różdżką i przywrócisz komuś zdrowie

-„Weź się w garść, trzeba żyć dalej”- Tylko na czym do licha polega to wzięcie się w garść?

-„Wiem co czujesz”- naprawdę? A skąd? No chyba, że sama przechodziłaś np. przez podobną chorobę…

-„Nie płacz bo inni mają gorzej”- a co mi da porównanie się do innych? Mam się cieszyć ludzką tragedią i miarkować, iż moja jest mniejsza?

Jak pocieszać inteligentnie?

Co zatem należy robić chcąc pomóc osobie w kryzysowej sytuacji? OBEJRZYJ FILM

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *