Przejdź do treści

Jakie książki zabrać na urlop?

Jestem książkożercą, książkoholikiem. Mogłabym książki ćpać całymi dniami. Uwielbiam oplątać swój umysł słowami płynącymi z tekstu pisanego i wchodzić w buty autorów książek. Odlatuję wówczas w inną czasoprzestrzeń i wszelkie problemy znikają z pola widzenia. Nie wiem w zasadzie skąd mi się wzięło książkoholictwo. Może stąd, że od zawsze wiedziałam, że książka jest najtańszym i najłatwiejszym sposobem przekazywania wiedzy czy inspiracji. Korzystałam z tego kiedyś, korzystam do dziś. Czytam i piszę. Książki na urlop zabieram odkąd żyję. Wcześniej zabierałam je na kolonie, obozy harcerskie, pielgrzymki. Choć w przypadku tej ostatniej, wieczorami byłam tak wycieńczona, że czytać nie dałam rady. A plany miałam duże. Liczyłam na to, że będę czytać w namiocie, przy latarce.

Książki na urlop nie jest łatwo wybrać

I przy wyjeździe na urlop mój problem nie polega zazwyczaj na tym jakie ubrania spakować do walizki. Ja myślę kategorią „książki na urlop”. Zastanawiam się czyje dzieła ze sobą zabrać. Mój mąż narzeka tylko później, że musi nosić ciężkie walizki. No może od niedawna jest nieco lepiej, gdyż jeżdżę z bookami na Kindle.

Jeśli szukasz inspiracji książkowych na wakacje, koniecznie zobacz ten film. Polecam nim perełki. A czytam sporo, toteż wyselekcjonowałam dla Ciebie najlepsze pozycje.

✨KSIĄŻKI WYMIENIONE W FILMIE

1. „Siedem sióstr” Lucinda Riley

2. „Jeszcze się kiedyś spotkamy” Magdalena Witkiewicz

3. Seria „Obca” Diana Gabaldon

4. „Słowik” Kristin Hannah

5. „Pieśń Maorysów” Sarah Lark

6. „Pan od poezji” Joanna Siedlecka

7. „Sekretne życie pisarzy” Guillaume Musso

8. „Siła stresu” Kelly Mcgonigal

9. „Ucieczka od wolności” Erich Fromm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *