Przejdź do treści

Jak przetrwać kryzys w małżeństwie za pomocą japońskiej sztuki Kingsutgi?

Kryzys. Odmieniam to słowo przez wszystkiem przypadki. Zwłaszcza jeśli chodzi o kontekst pt. „Kryzys w małżeństwie”. Wszystko przez to, że na mediacje trafiają do mnie właśnie pary w takim stadium. Albo na konsultacje zgłaszają się pojedyncze osoby, które zdały sobie sprawę na jakim etapie relacji małżeńskiej są i zastanawiają się co z tym zrobić.

Zapytasz może dlaczego dochodzi do kryzysów w relacji? Skąd one się biorą? Jak przetrwać kryzys w małżeństwie? Przede wszystkim nie chodzi o przetrwanie, ale przepracowanie. Niestety mało kto wstępując w związek małżeński jest świadomym tego, że miłość jest ciężką pracą. Miłość wymaga dyscypliny, koncentracji, cierpliwości, wiary i przezwyciężenia narcyzmu. Ludzie też nie zdają sobie z tego sprawy, że miłość przechodzi różne etapy. Myślą, że jeśli namiętność wygaśnie, to następuje koniec wszystkiego. Niemniej jednak, w  stałej, dobrej relacji namiętność z czasem powinna się przekształcić w intymność, bliskość. To fundament związku, ale też  nie wykluczający super pożycia łóżkowego. Dobrze było aby dwoje ludzi w małżeństwie nie tylko się kochało, ale i lubiło. Przyjaźniło.

Jak przetrwać kryzys w małżeństwie według Japończyków?

Z kryzysu mogą wynikną też dobre rzeczy. A na pewno lekiem na niego może być japońska sztuka sklejania porcelany Kingsutgi. Już dawno o niej słyszałam. Bardzo ciekawie opisała ją w w powieści „Srebrna łyżeczka” Magdalena Witkiewicz. Nie chodzi w niej także aby przetrwać kryzys w małżeństwie, ale bardziej o to aby przyjąć słabość drugiej osoby.

Jeśli interesuje cię ten temat, zapraszam do obejrzenia filmu. Zdradzam w nim więcej jak zastosować filozofię Kingsutgi w relacji, jak posklejać małżeństwo.

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten film. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent. Ebook o „10 sposobach na zniszczenie małżeństwa”

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę Kasia Nowosielska-blog na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *