Przejdź do treści

Jak pokochać teściową?

Jak dogasać się z teściową? Czy teściową można polubić?-oto jest pytanie. A ja ci powiem, że nie tylko można, ale i trzeba

Wiem, że relacje z teściami bywają niezwykle kontrowersyjnym tematem.  Obserwuję to słuchając podczas mediacji rozmów rozwodzących się małżonków. Owszem, czasem relacje z rodzicami drugiej połowy mogą się układać dobrze, ale częstu stanowią źródło wielu napięć między małżonkami a nawet przyczynę rozwodów. Skądś w  końcu te żarty o teściowej się wzięły, nieprawdaż?

Jak oswoić teściów?

Wiem, że relacje z teściami bywają niezwykle kontrowersyjnym tematem. Obserwuję to słuchając podczas mediacji rozmów rozwodzących się małżonków. Owszem, czasem relacje z rodzicami drugiej połowy mogą się układać dobrze, ale częstu stanowią źródło wielu napięć między małżonkami a nawet przyczynę rozwodów. Skądś w  końcu te żarty o teściowej się wzięły, nieprawdaż?

-Co byś zrobił gdyby tygrys napadł ci teściową?-pyta kolega kolegę

-Nic, sam napadł, niech się sam broni-odpowiada kolega

Pewnie zastanawiasz się czasem jak oswoić teściową czy teścia?  W dużej mierze zależy to od tego jaką taktykę ty i twój partner  przyjmiecie wobec swoich  rodziców, w momencie gdy zakładacie swoją rodzinę. Dobre relacje z teściami zależą też  od tego jacy ci teściowe są. Łatwiej będzie się z nimi porozumieć, gdy oni akceptują fakt, że ich syn czy córka to odrębny byt, zakłada własną rodzinę i trzeba pozwolić jej/jemu układać życie po swojemu.

Nawet gdy twoi teściowie nie należą do ludzi i najłatwiejszych charakterach, to wiedz, iż na relacje z nimi też masz wpływ. Jak to zrobić? Jak dogadać się z teściową, teściami? Zapraszam cię do wysłuchania najnowszego filmu na Youtubie.

Jak dogadać się z teściową?-garść narzędzi

  • Co robić aby uniknąć bezsensownych kłótni i napięć z rodzicami twojego partnera i z twoim partnerem o rolę jego rodziców w waszym życiu?
  • Jakie są przyczyny trudności w relacjach z teściami?
  • Jak zaakceptować rodziców swojej drugiej połowy?

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *