Przejdź do treści

#Twój Czas Na Ziemi: Jak dogadać się z teściami?

Wiem, że relacje z teściami bywają niezwykle kontrowersyjnym tematem.  Obserwuję to słuchając podczas mediacji rozmów rozwodzących się małżonków. Owszem, czasem relacje z rodzicami drugiej połowy mogą się układać dobrze, ale częstu stanowią źródło wielu napięć między małżonkami a nawet przyczynę rozwodów. Skądś w  końcu te żarty o teściowej się wzięły, nieprawdaż?

-Co byś zrobił gdyby tygrys napadł ci teściową?-pyta kolega kolegę

-Nic, sam napadł, niech się sam broni-odpowiada kolega

Pewnie zastanawiasz się czasem jak  oswoić teściową czy teścia?  W dużej mierze zależy to od tego jaką taktykę ty i twój partner  przyjmiecie wobec swoich  rodziców, w momencie gdy zakładacie swoją rodzinę. Dobre relacje z teściami zależą też  od tego jacy ci teściowe są. Łatwiej będzie się z nimi porozumieć, gdy oni akceptują fakt, że ich syn czy córka to odrębny byt, zakłada własną rodzinę i trzeba pozwolić jej/jemu układać życie po swojemu.

Nawet gdy twoi teściowie nie należą do ludzi i najłatwiejszych charakterach, to wiedz, iż na relacje z nimi też masz wpływ.  Jak to zrobić? Zapraszam cię do wysłuchania najnowszego podcastu o tym jak dogadać się z teściami

Dowiesz się w nim:

  • Co robić aby uniknąć bezsensownych kłótni i napięć z rodzicami twojego partnera i z twoim partnerem o rolę jego rodziców w waszym życiu?
  • Jakie są przyczyny trudności w relacjach z teściami?
  • Jak zaakceptować rodziców swojej drugiej połowy?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *