Przejdź do treści

Jak być szczęśliwą w czasach kryzysu?

Epidemia i COVID-19 zbierający żniwo, konflikt na granicy polsko-białoruskiej i ruchy wojsk w różnych częściach świata-to wszystko sprawia, że niejedna osoba żyje dziś w lęku i niepokoju. Zwłaszcza, że niepokoje, że cierpienie ludzkie jest tak blisko nas.

Niemniej jednak, w trudniejszych czasach też trzeba żyć. Też trzeba radzić sobie w pracy, w rodzinie, w zarządzaniu finansami. Nawet za czasów okupacji w Polsce, ludzie organizowali wesela. Możesz powiedzieć, że dziś jest ciężej bo jest tyle niewiadomych, znaków zapytania. Możesz się zastanawiać jak być szczęśliwą w dzisiejszym świecie. A ja ci rzeknę, że to jest w porządku aby w ciężkich czasach czuć się szczęśliwą.

Jak być szczęśliwą w dobie zawieruch wojennych?

Ja też długo się zadręczałam myślą, że ludzie na naszej granicy polsko-białoruskiej cierpią zimno, głód a ja sobie biegam z rana czy chodzę po sklepach i kupuję choinkę oraz ozdoby świąteczne. Przeżywałam konflikt wewnętrzny patrząc na moje dziecko i myśląc jednocześnie o dzieciach na granicy wschodniej.

Zrozumiałam jednak, że moje zamartwianie nic nie da. Pomoże za to zajęcie się pracą, rodziną i sprawczość. Czyli pomoc temu, kto potrzebuje tej pomocy. Finansowe wsparcie różnych organizacji. Poczucie tego, że nie jest się bezczynnym bardzo pomaga.

Ślepo ufam, ż będzie lepiej. Wiele rzeczy mnie przejmuje, ale daję sobie w ciągu dnia czas na przejmowanie się nimi aby mnie destrukcyjne myśli nie owładnęły. Bo i ja i ty mamy kontrolę nad swoimi myślami. Poza tym wierzę w Boga i to jest moja siła, mój budulec. Wierzę, ze wszystko ma swój czas i wszystko przemija. Przemijają lata, zimy, dyktatorzy, rządy.

I wiesz co? To jest ok być szczęśliwą w dzisiejszych czasach. Zapytasz jak być szczęśliwą konkretniej? Obejrzyj film. Podrzucam ci w nim pewne narzędzia do generowania szczęścia i radości.

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten film. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę Kasia Nowosielska-blog na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *