Przejdź do treści

7 turbo nawyków, które zmieniło moje życie

Nawyki mają potężną moc! Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka! Nałogowo palimy, bezustannie sprawdzamy wiadomości na Facebooku, chronicznie wybieramy nieodpowiednich partnerów, zawsze ścielimy łóżka lub nie robimy tego nigdy. Taką mądrość przeczytałam dawno temu w książce „Siła nawyku” Charlesa Duhigga. Dała mi wówczas dużo do myślenia i zmotywowała do tego aby wdrożyć w mój plan dnia sport.

Jak zbudować dobre nawyki?

A jeszcze wcześniej, bo na studiach, wpadła mi w ręce książka „7 nawyków skutecznego działania” Stevena Coveya. To było jak olśnienie. Obaj ponowie pisali, że człowiek składa się z nawyków i działa z przyzwyczajenia. Czyli z przyzwyczajenia siedzi godzinami przed telewizorem i z przyzwyczajenia wychodzi z domu na siłownię. Te dwie lektury przeorały moje myślnie o osiąganiu celów. Uświadomiły, że nawet gdy mam wolne 15 minut w ciągu dnia, to  mogę wykorzystać je na coś pożytecznego. Mogę zrobić szybki zdrowy obiad, albo poćwiczyć. Od tamtej pory z każdym rokiem wdrażam do mojego życia jakieś rytuały czy nawyki.

Zobacz zatem film jak zbudować dobre nawyki?

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *