Przejdź do treści

6 przykazań stylowej kobiety

„Gdy mężczyzna umiera, to umiera tylko on-[…] – a jeden przypomina drugiego. To prawda, rodzina potrzebuje mężczyzny, by ją karmił i chronił, ale może to zrobić każdy przyzwoity mężczyzna. Kobieta zaś […] Gdy odchodzi kobieta zabiera ze sobą całe życie. Kobieta jest nieskończoną możliwością.”❤️

Diana Gabaldon „Kość z kości”

Ten cytat oddaje dla mnie w pełni istotę kobiecości. Istotę elegancji, stylu i zachowania kobiety, która jest nieskończonością. Daje życie, przedłuża byt istoty ludzkiej na tym ziemskim globie. Jednocześnie  przyciąga jak magnes. Roztacza blask. Marzysz by znaleźć się w jej towarzystwie.  Masz ochotę wchodzić do ich domu, umawiać się z nią na kawę, odbywać spacery brzegiem rzeki, uprawiać sport a nawet i przysłowiowe „konie kraść”. Ona jest piękna na zewnątrz, ale jeszcze bardziej wewnątrz. A to wszystko składa się na jej styl. 

Moje czytelniczki pytają mnie czasem jak znaleźć miłość, jak znaleźć tego jedynego, z którym można iść przez życie? Dla mnie  kluczem jest nie tylko piękne ciało, ale i piękna dusza. To jest  styl i elegancja, która przyciąga inne osoby.

Zapytałam mojego męża co sprawiło, że jak sam mówi, nie mógł odwrócić ode mnie oczu gdy mnie po raz pierwszy zobaczył. Ciekawie ta perspektywa wygląda po 10 latach małżeństwa.  Im częściej mi opowiadał o tym spotkaniu, tym częściej dochodziłam do wniosku, że uwagę przykuły na początku i w trakcie rozmowy moje sygnatury. A tymi sygnaturami w wyglądzie mniej lub bardziej świadomie posługuję się już od ponad 10 lat

Stylowa kobieta ma oręż

Styl jest dla mnie jak oręż. Biorę ją w dłoń, wkładam na siebie, wkładam do siebie i wychodzę każdego dnia z domu przygotowana na nową przygodę. Nie chodzi o to, że muszę włożyć niebotyczne szpilki aby czuć się wyjątkowo i stylowo. Należę do tych osób, które nie potrzebują wysokich obcasów aby poczuć się lepiej. Zresztą prowadzę i tak taki styl życia, w którym nie mam zbyt dużo okazji do wkładania takich butów. 

Sukienki. Kocham sukienki. Czuję się w nich doskonale i chodzę w nich prawie cały czas. Sukienka jest dla mnie też pójściem na łatwiznę. Nie muszę z rana kombinować czy góra pasuje do dołu. Wkładam jednoczęściowy strój i jestem gotowa. Oczywiście, dla Ciebie może to być inny rodzaj stroju. Ja uważam, że sukienka ma w sobie coś z wyjątkowości, coś co niesamowicie podkreśla kobiecość. Co jest właściwe tylko płci pięknej.

Włosy. Długie włosy. To moja sygnatura. Kocham o nie dbać i pielęgnować je. Mąż mówi, że podczas naszych pierwszych spotkań, gdy szliśmy obok siebie kochał te momenty gdy moje kosmyki wiatr zawiewał na jego twarz.

Książki. Kiedś nosiłam ze sobą duże torebki i zawsze była w nich jakaś książka. Gdy dostałam Kindle, to ciężki papier zamieniłam na ebooki i dzięki temu mogę nosić mniejszą torebkę. Tak, książki to jest coś co mnie zewsząd otacza. Towarzyszą mi w drodze, leżą w wielu miejscach mojego domu. Jestem od nich uzależniona. Mąż podobno zwrócił na to uwagę podczas naszego pierwszego spotkania. Zaproponował, że poniesie moją torebkę. Która okazała się ciężka i to wcale nie od nadmiaru kosmetyków.

Kawa. Kocham latte, bez dodatków. Kawę mogę pić nieustannie, czytać, pisać o niej i fotografować. Pierwsze spotkanie z ważną osobą nie mogło się odbyć bez kawy.

Z tymi atrybutami kojarzą mnie inni. To moje pasje, które do mnie przylgnęły. 

Styl to jednak nie tylko wygląd zewnętrzny. On przykuwa oczywiście uwagę gdy widzisz kogoś po raz pierwszy. Nie mniej jednak im dłużej z kimś rozmawiasz, Twoją uwagę przyciągają nowe rzeczy. Bo stylowa kobieta ma to coś, przez co nie sposób odwrócić od niej  oczu.

 

STYLOWA KOBIETA TRZYMA SIĘ 6 ZASAD

1. Zadbaj o wygląd zewnętrzny.

Mówi się, że o atrakcyjności świadczy nie tylko wygląd zewnętrzny, ale nie ma co ukrywać, że jest bardzo ważny. Zwłaszcza gdy kogoś poznajesz, gdy chcesz zrobić na kimś dobre wrażenie. Najlepiej abyś poznała kroje, fasony ubrań, w których Ci jest najlepiej. Ubrania, które służą Twojej sylwetce i wydobywają z niej to co najlepsze.

Gdy myślę o stylu w ubiorze zawsze do głowy przychodzi mi Audrey Hepburn. Czemuż to ona była taka stylowa i miliony kobiet na świecie zachwycają się nią. Poza osobowością, która niewątpliwie była jej siłą Audrey świetnie wiedziała jak dobierać ubrania do swojej sylwetki. Zauważ, że miała wystające obojczyki i była bardzo szczupła. Ukrywała to nosząc bluzkę w łódkę. Miała też piękną talię i zawsze podkreślała to spódnicami z zaznaczoną talią.  Ja zaś bardzo lubię sukienki. Wiem, że służą one mojej figurze. W ogóle strój, zwłaszcza ten który noszę po domu, wyraża szacunek do moich bliskich. Chcę aby synek wyniósł z domu takie przekonanie i myślał o mamie jako o eleganckiej kobiecie. 

 

2Nie plotkuj

Sposób, w jaki się wyrażasz, ma ogromne znaczenie dla tego jak postrzegają Cię inni. Zastanów się, czy w ciągu dnia wyrzucasz z siebie więcej negatywnych czy pozytywnych słów? Czy jest w Twojej mowie więcej narzekania czy wdzięczności i doceniania innych. Jasne, rozumiem, że czasem trzeba powiedzieć, że coś cię uwiera, boli, że podatki są za wysokie  itp., ale warto zwrócić uwagę na proporcje i na to jak wyrażasz się o innych. Czy oceniasz bardziej sposób postępowania innych czy ich samych. Plotkowanie nie jest eleganckie. Stylowa kobieta unika go. 

Warto czasem robić sobie tygodniowe wyzwania i przechodzić na dietę „zero plotek”. Postanowić sobie, że przez siedem dni w tygodniu nie mówisz źle od innych. Wiem, czasem trudno odciąć się w pracy od narzekaczy, marud, ludzi, którzy przeżywają wszystko jak mrówka okres. Ale popatrz, czy fakt, że dasz się komuś wciągnąć w plotkowanie przyniesie Ci coś dobrego? Czy poprawi to jakość Twojego życia? Czy nie lepiej zająć się czymś produktywnym w tym czasie? Stworzyć coś. Plotkowanie pochłania dużo naszej energii a nie ubogaca nas wewnętrznie. 

3. Gdy rozmawiasz z kimś skup się na rozmówcy. Odłóż telefon.

Telefon to nasza prawa ręka. Mamy w nim już ne tylko kontakty do innych, ale social media, apki zdrowotne, mapy prowadzące nas do danego punktu. To wielkie dobro, ale są momenty gdy warto go odłożyć na bok, schować do torebki. Zwłaszcza gdy spotykasz się z kimś na kawie, gdy chcesz pobyć uważnie ze swoim dzieckiem, poobserwować go, porozmawiać szczerze z mężem. Naprwdę nie trzeba wszędzie biegać z telefonem i dokumentować zdjęciem każdej godziny życia małego dziecka. Tak samo gdy spotykasz się z kimś na kawę. Poświęć ten czas tylko danej osobie, skup się na tym co mówi, spójrz w jej oczy, zajrzyj w duszę

4Przeżywaj ciekawe doświadczenia. Doświadczenia uczynią Cię stylową kobietą. Z doświadczeń płynie frajda. Przeżywasz coś, rodzą się w Tobie nowe uczucia. W głowie powstają nowe idee i pomysły, o których możesz opowiadać innym. Dlatego warto czasem odłożyć na bok te laptopy, smartfony i wyjść na zewnątrz i przeżyć coś. Pojechać w nieznane miejsce a położone wcale nie tak daleko Twojego  miejsca zamieszkania, zjeść danie w nowej restauracji, wyjść do kina, muzeum czy restauracji. To wszystko buduje Twoje wewnętrzne życie.

Stylowa kobieta jest ciekawą osobowością.  Nie musisz od razu żeglować, uprawiać windsrufingu czy nurkować. Gotowanie czy ogrodnictwo może być pasją. Znajdź coś co Cię bezgranicznie pochłania, podczas wykonywania czegoś zapominasz o całym świecie. Czasem wystarczy na prawdę nie wiele sposobów, bo tylko pięć, aby stać się stylową i interesującą kobietą.

5Zwracaj uwagę na jakość a nie ilość.

O tej materii napisano już tyle poradników że nie będę się już zanadto rozpisywać. Sama przekonałam się, że warto chociażby ubrania lepszej jakości, ponieważ służą nam one latami. Ja bardzo przywiązuję się do garderoby. Chodzę w sukienkach kilka sezonów z rzędu. To samo tyczy się jedzenia. Wolę kupić i zjeść mniej a lepiej. Jak, myślisz, dlaczego ludzie tak bardzo zachwycają się fancuską kuchnią, francuskim stylem życia a jednocześnie podziwiają szczupłe sylwetki Franzucek? Francuzki, chociaż mają wokół siebie pyszne rogaliki z kruchego ciasta, jedzą nie wielkie porcje. To jest chick. Nie podjadają między posiłkami bo to nie jest chick czyli stylowe. Bardzo fajnie na pytanie: dlaczego Francuzki nie tyją odpowiedziała na blogu Monika mieszkająca w Paryżu.

6. Ładuj baterie aby mieć energię dla innych

Cisza ma terapeutyczną moc. Pozwala się skupić, zagłębić w swoje myśli. Modlić się, medytować, kontemplować. Wiem, że czasami nie ma ku temu dobrych okoliczności w domu bo ten tętni życiem. Zapełniają go bose stópki biegających dzieci. Może jednak każdego dnia znajdziesz chwilę czasu dla siebie, choć 15 minut aby pobyć w samotności. Dla mnie takim czasem są poranki. Piszę wówczas, czytam Pismo Św, piszę dziennik. Zagłębiam się w siebie i ładuję baterie na dany dzień. Bo abym mogła dobrze służyć innym, muszę nakarmić swego ducha. Stylowa kobieta daje z siebie dużo innym, ale sama napełnia się dobrym „pokarmem”

Autorka CzasNaZiemi.PL

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *