Przejdź do treści

5 kroków do zbudowania nawyków dla mam

Jak budować dobre nawyki gdy ma się małe dzieci i czasu brakuje? Niejedna matka zadaje sobie takie pytanie. Budowanie dobrych nawyków przynosi efekty dopiero po jakimś czasie. To jest jak efekt procentu składanego. Tak jest też w relacjach. Tam też bardzo silnie działają nawyki. Może wyda ci się to mało romantyczne i spontaniczne, ale fakt, że ludzie w związku dają sobie codziennie buzi na dzień dobry, na rozchodne jest nawykowe. To, że z rana mąż pocałuje żonę, być może jest niewielkim gestem w skali mikro, w skali jednego dnia. Nie mniej jednak, gdy codziennie dajesz buzi bliskim, mężowi, dzieciom wytwarza się oksytocyna. To ociepla wasze relacje. Sprawia, że jesteście w stanie spojrzeć na siebie życzliwszym okiem a i częściej wybaczyć. 

Jaj budować nawyki gdy ma się małe dzieci?

Tak samo jest w siatce relacji. Im częściej pomagasz innym, tym częściej oni pomagają tobie. Im częściej uśmiechasz się do innych, tym częściej oni uśmiechają się do ciebie. Dobro wraca. Jeśli jesteś mamą i musisz dawać z siebie coś innym, tym bardziej powinna zadbać o pielęgnację swojej osoby. Dobre nawyki mogą naładować twoje baterie.

Zobacz w filmie jak je budować nawet gdy nie masz na to czasu

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *