Przejdź do treści

5 kroków do zbudowania dobrych nawyków

Zasady budowania dobrych nawyków mogą ci się wydawać trudne. Ale to tylko pozory. Nawyki buduje się małymi kroczkami. I jeśli ja jestem w sanie budować dobre nawyki, ja która jestem mamą, żoną, osobą zapracowaną, to i ty dasz rady!

Zasady budowania dobrych nawyków, to samodoskonalenie

Nawyki są jak procent składany od samodoskonalenia. Zauważ, że pieniądze pomnażają za sprawą procentu składanego. Tak samo powtarzanie nawyków przynosi zwielokrotnione efekty. Danego dnia rezultaty mogą wydawać ci się mierne, skromniutkie. Trudno je zauważyć, można popaść w zniechęcenie. Niemniej jednak, na przestrzeni miesięcy mogą dać ci zadziwiające efekty. Bo może nie zauważysz efektów po dwóch tygodniach biegania. Nie zauważysz mięśni na swoim brzuchu po tygodniu ćwiczeń. Ale już po trzech miesiącach coś tam zacznie ci się zarysowywać.

Zasady budowania dobrych nawyków to procent składany

Na co dzień koncepcję procentu składanego ciężko docenić bo przemiana nie przychodzi z dnia na dzień. Tobie może wydaje się tylko, że ona przychodzi z dnia na dzień tym, których obserwujesz w telewizji lub na social mediach. Ale, efekty procentu składanego pojawiają się dopiero z czasem. Tak jest też w relacjach. Tam też bardzo silnie działają nawyki. Może wyda ci się to mało romantyczne i spontaniczne, ale fakt, że ludzie w związku dają sobie codziennie buzi na dzień dobry, na rozchodne jest nawykowe

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *