Przejdź do treści

Jak podejmować dobre decyzję

Chodzisz z głową przepełnioną myślami. Czujesz, że za chwilę mózg ci wybuchnie. Dwoisz się i troisz bo nie wiesz co masz zrobić. Wydaje ci się, że i tak źle i tak będzie niedobrze. Nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich konsekwencji ani przyszłości. Zwłaszcza na początku swego dorosłego życia możesz nie wiedzieć jak podejmować właściwe decyzje.

Podejmować właściwe decyzje-istota dorosłości

A i w życiu dorosłym wcale nie bywa łatwiej. Bo aby podejmować właściwe decyzje, trzeba coś przemyśleć, przekalkulować, użyć mózgu, ale i zaangażować w to serce. Człowiek to wszak nie tylko mózg, ale i jego uczucia. Wszak jak pisze prof. Rafał Ohme w ” Emo Sapiens” jesteśmy istotami nie tylko rozumowymi, ale i uczuciowymi. Dlatego w proces decyzyjny warto włączyć oba aspekty naszego funkcjonowania. To jest jak z wyborem męża. Dobrze aby i umysł ci podpowiadał, że to właściwy człowiek. Ale i aby twoje serce do niego lgnęło. Zobacz czym jak się kieruję gdy chcę podejmować właściwe decyzje.

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten film. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent. Ebook o „10 sposobach na zniszczenie małżeństwa”

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę Kasia Nowosielska-blog na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *