Przejdź do treści

Jak godzić życie rodzinne z pracą i samorozwojem?

Człowiek pielęgnuje w życiu trzy ogrody. ⠀
1. Ogród rodzinny⠀
2. Ogród pracy⠀
3. Ogród czasu dla siebie⠀

Wbrew pozorom pielęgnacja pierwszego ogrodu jest najtrudniejsza. Do pracy idziesz, zamykasz za sobą drzwi siadasz przy biureczku. Z reguły nikt Ci nie jęczy abyś posprzątał okruchy na podłodze, ugotował budyń czy dał czysty sweterek. Czas dla siebie to zaś wymysł naszych czasow. Kiedys ludzie szli do fabryki na cały dzien, wracali bardzo późno i kładli się spac. Mało kto w XIX w miała czas na samorozwój.⠀

Ogród rodzinny jest dziś najtrudniej pielęgnować. Wracasz do domu i chcesz być dobrym rodzicem. A to wcale nie oznacza, ze odpoczywasz po pracy tylko czytasz dziecku, tłumaczysz mu cos, rozmawiasz a gdy masz w domu małego buntownika, to wspinasz się na wyżyny swojej cierpliwościi. Dziś pielęgnowanie ogrodu rodzinnego, tak aby kwitły w nim nieustannie róże i peonie, jest nie lada wyzwaniem.⠀Wbrew pozorom nie jest łatwo pogodzić życie rodzinne z z pracą. Ale możliwe są też szczęśliwsze rozwiązania.

Patrząc po liczbie mediacji około rozwodowych jakie mam przyjemność ostatnio prowadzić, uznaję, ze dziś łatwiej osiągnąć sukces w pracy niż na polu relacji rodzic-dziecko czy zona-mąż.⠀

Wobec tego jak płynąć pod prąd? Jak godzić życie rodzinne z pracą i hobby i pielęgnować wszystkie te trzy obszary? O tym w najnowszym filmie.

ALE JESZCZE NA KONIEC MAM COŚ DLA CIEBIE!!!! W UPRAWIANIU TRZECH OGRODÓW ŻYCIA Z PEWNOŚCIĄ POMOŻE CI KONSENSUS W MAŁŻEŃSTWIE. MOJA KSIĄŻKA PODPOWIE CI JAK GO BUDOWAĆ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *