Przejdź do treści

5 TRUDNYCH PYTAŃ JAKIE ZADAJĄ CI LUDZIE

— Kiedy będziesz mieć dziecko. No to kiedy pojawi się dzidziuś? To już rok po ślubie — takie pytania często słyszą młode mężatki.

W naszym społeczeństwie trudnym tematem a jednocześnie niezwykle ciekawym dla innych, jest dzietność. Ludzie uwielbiają pytać innych, kiedy będą mieli dzieci, ile będą mieli dzieci i dlaczego tyle, a nie więcej albo mniej. Kiedyś mnie to irytowało. Wreszcie nadszedł taki moment w życiu, że zrozumiałam, dlaczego ludzie o to pytają. Ludzi obchodzi dzietność innych, dzietność narodu. I raczej nie przestaną pytać. Niektórzy też pytają nie ze złości, wścibskości, ale ze zwykłej, ludzkiej ciekawości. Nawet życzliwej ciekawości, wynikającej z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem. Co wcale nie oznacza, że nie warto ich tu uczyć taktownego zachowania.

Jest jeszcze wiele innych trudnych pytań. Nie tylko dotyczących tego kiedy będziesz mieć dziecko. Jak na nie odpowiadać i jak radzić sobie ze stresem jakim powodują? O tym w najnowszymi filmie.

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten film. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę Kasia Nowosielska-blog na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *