Przejdź do treści

10 sposobów na jesienną chandrę

Chandra to nie depresja, ale stan przygnębienia, któremu towarzyszy zły humor i ogólna niechęć do jakichkolwiek aktywności. Zmiana pór roku, z radosnej wiosny i gorącego, pobudzającego lata na melancholijną i chłodniejszą jesień to proces, który zachodzi także w ludzkim organiźmie, także twoim.

Jesienna chandra pogłębioną przez depresję

Być może jesteś senny, znudzony i apatyczny, odczuwasz tzw. bezsens w robieniu czegokolwiek? Ten stan może dodatkowo pogłębiać pandemia koronawirusa jaka nas obecnie dotknął i obostrzenia z nią związane. Ale nie martw się pocieszę cię. Pandemia nie trwa wiecznie. Jesienna chandra też nie. Jesienna chandra nie jest normą, a jedynie okresem przejściowym, dlatego ważne jest, aby starać się zrozumieć sygnały ostrzegawcze wysyłane przez organizm i próbować minimalizować sezonowe wahania emocjonalne. Jesień to okres, w którym organizm gromadzi energię i powoli przygotowuje się do zimy, dlatego w tym szczególnym czasie nasze ciało oraz psychika wymagają zwiększonej troski.

Dlatego warto abyś znalazł sposoby na poradzenie sobie z jesiennym przygnębieniem. W najnowszym filmie proponuję ci ich aż 10.

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę Kasia Nowosielska-blog na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *