Przejdź do treści

Twój Czas Na Ziemi #3 Jak budować więź z dzieckiem?

Głęboka więź z dzieckiem. O  jej stworzeniu na pewno marzy większość mam i ojców. Bo dobry kontakt pomiędzy rodzicami a dzieckiem to nie tylko jeden z fundamentów szczęśliwej rodziny. To także wpłata na konto  prawidłowego rozwoju emocjonalnego dziecka a później dorosłego człowieka.

Dziecko, które zbudowało więź z rodzicami, jest bardziej odporne na stresy w dorosłym życiu i mniej podatne na depresję. Co więcej, badania amerykańskich naukowców dowodzą, iż charakteryzuje go wyższy poziom IQ.

Kluczowy czas dla rodziców na budowanie więzi z dzieckiem, to okres pomiędzy pierwszy a trzecim rokiem życia malucha. Rodzicu wykorzystaj tę  szansę! Najważniejsze jest abyś mial czas dla dziecka. I nie chodzi to o nie ograniczoną liczbę czasu. Najważniejsza jest jakość spędzonego wspólnie czasu. Sposób w jaki pokazujesz, iż dziecko jest faktycznie ważne dla Ciebie.

Dziś w podcaście dzielę się z Tobą wiedzą i moim doświadczeniem na temat tego jak ja wykorzystuję swoją szansę.

Mówię o kilku moich patentach m.in. o tym: co to znaczy, iż poświęcam czas dziecku, dlaczego nie zdecydowałam się go posłać do żłobka, jak uczę się swojego dziecka i jak zachowuję się gdy ono się złości i zaczyna buntować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *