Przejdź do treści

Rodzicu, zabójco naszej planety! Poznaj powody, dla których nie warto mieć dzieci!

Chcieliśmy mieć dzieci, bo rodzicielstwo to piękna przygoda.

Chcieliśmy mieć dzieci, bo tak podpowiadały nam nasze serca.

Chcieliśmy mieć dzieci, ponieważ dziecko jest najpiękniejszym dopełnieniem miłości między kobietą a mężczyzną. Dopełnieniem naszej miłości!

Chcieliśmy mieć dzieci, ponieważ życie choć nie idealne, jest piękne i warto je przekazywać.

Chcieliśmy mieć dzieci, bo wierzymy, że po tym ziemskim życiu czeka nas lepsze życie i fajnie by było, aby z tego daru skorzystało nasze dziecko.

Wreszcie, chcieliśmy mieć dzieci, bo nasz syn urozmaicił nam nasze życie bardziej niż jakakolwiek praca czy podróże. 

A najważniejsze jest to, że to nie my daliśmy życie naszemu synowi, ale on nam je na nowo podarował!

 

Nigdzie, w naszych wyobrażeniach i pragnieniach, nigdy nie chcieliśmy powoływać na świat potomka, tylko po to, aby brać na niego 500+. Choć teraz, w powyborczym klimacie, słyszę, że trzeba poszukać pozytywnej strony wygranej PiS „Chyba trzeba postarać się od trzecie dziecko” – powiedziała ostatnio z przekąsem pewna bizneswomen i matka dwójki. To był żart😉 A na serio?

500+ to nie wszystko

A jeśli nie 500+ to co? Wmawia się też dzietnym, że postarali się o dziecko tylko po to, aby miał kto im  na starość podać szklankę wody. Potomstwo jest potrzebne, aby było komu pracować na ZUS dla emerytów. Pewnie i te argumenty są istotne z punktu widzenia państwa, wszak każde nowe dziecko to nowy obywatel i w przyszłości potencjalny płatnik składek ZUS czy podatków. Pewnie argumenty natury ekonomicznej są zasadne, ale naprawdę nie znam żadnych rodziców z grona mojej rodziny czy przyjaciół, którzy decydując się na dziecko, kierowali się nimi.  Każdy raczej powtarza, że został rodzicem z potrzeby serca.

Jeśli jesteś młodą kobietą albo świeżo poślubioną żoną, zapewne spotkałaś się kiedyś z takimi pytaniami:

„Kiedy dziecko?No to macie już jedno, przydałby się braciszek lub siostrzyczka. Kiedy kolejne?A gdy masz już dwoje dzieci, w drodze jest trzecie i informujesz o tym dawno nie widzianą koleżankę, słyszysz: „O! Już trzecie! Wy to macie moce przerobowe” albo „Nie masz dzieci. To takie egoistyczne”.

Ale wyobraź sobie, że te pytania już po woli będą odchodzić do lamusa. Teraz to ludzie, którzy mają dzieci, zaczynają być przez pewne środowiska postrzegani jako egoiści. Tak uważają np. redaktorzy prominentnej „Krytyki politycznej”.

Ostatnio jedna z ciężarnych czytelniczek napisała mi, że słyszy pod swoim adresem takie komentarze:„Ok. Jest jedno a chcecie mieć więcej dzieci? Dajcie już sobie spokój. Grozi nam zagłada klimatyczna a nowi ludzie to większa ilość emisji C02 do atmosfery. Nie dokładajcie swojej cegiełki do przeludnienia.”

Rodzic jet teraz egoistą!

Albo jeszcze to „Chcesz rodzić dzieci! To takie nie logiczne! Adoptuj! Jest tyle dzieci, które czekają w domach dziecka na rodziców albo adoptuj sierotę z Bangladeszu!” 

Piszą i mówią to te osoby, które o adopcji nie maja pojęcia. Kto choć raz zainteresował się tym tematem, będzie wiedział jak nie uregulowana jest sytuacja prawna dzieci w tych placówkach.

 

Nie wiem czy bardziej irytujące jest zachęcanie do tego, aby mieć dzieci, czy obecne, co raz częstsze zniechęcanie. Dziecko to potrzeba serca. To pragnienie kobiety i mężczyzny, którzy się kochają. Bezdzietni nie chcą mieć dzieci? Niech nie mają. Nie muszą. Rodzicielstwo to piękna i rozwijająca droga, ale też bardzo wymagająca. Może nie każdy jest w stanie nią kroczyć. Na pewno nie sprowadza się do podania szklanki wody na starość. To coś głębszego, piękniejszego. 

Jak to powiedział angielski pisarz Algernon Charles Swinburne „Tam, gdzie nie mam dzieci, brakuje Nieba”

Co o tym myślisz ?

A może znając Polaków i naszą przewrotną naturę, może jedynym sposobem na poprawę naszej tragicznej sytuacji demograficznej, jest zniechęcanie ludzi do potomstwa???

Autorka CzasNaZiemi.PL

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent ⬇️⬇️⬇️

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Sielski Czas na Ziemi

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę CzasNaZiemi na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *