Przejdź do treści

Pięć drobnych gestów miłość, dzięki którym twój związek wzniesie się na wyżyny

Marek i Monika byli kiedyś udanym małżeństwem. Byli bo już teraz nie istnieją jako jedność. Żyją oddzielnie, ich związek rozpadł się. To zwyczajna historia zwyczajnych ludzi. Nie ma tu żadnych fajerwerków. Fajerwerków nie było też podczas mediacji okołorozwodowej jaką im prowadziłam. Rozmawiali wtedy dużo. Marek zapytał żony w pewnym momencie czemu go nie doceniła skoro harował cały rok na to aby mogli pojechać na wakacje na Kubę? Gdy zgromadził pieniądze ona  niespodziewanie zażądała rozwodu. 

Monika odpowiedziała mu wówczas, iż wcale od niego nie oczekiwała takiego poświęcenia. Jej chodziło o coś innego. Chciała np.  aby czasem w miejscu publicznym objął ją ramieniem, złapał za rękę. Tylko tyle i aż tyle. Tymczasem on miłość do żony pojmował jako pracę na rzecz rodziny. Brał nadgodziny i zarabiał. Nie rozumiał jednak, że ona wcale nie marzyła o tych wakacjach, ale o jego bliskości. Chciał ją uszczęśliwić a odmawiał jej tego co ją najbardziej cieszyło. Jej szczęście dawały najprostsze gesty.

 Szczęśliwe małżeństwa właśnie z nich czerpią siłę do tego aby codziennie wstawać z łóżka i zdobywać dzień. Budują też dojrzałość w związku. Tu nie chodzi o jakieś wielkie czyny, ale konkretne, codzienne drobne gesty miłości, dzięki którym współmałżonkowie odczuwają, iż są dla siebie ważni. Codzienne, drobne nawyki. Jasna sprawa, że  drobne gesty miłości nie rozwiążą dużych problemów małżeńskich. Takowe traktuje się terapią małżeńską. Dla większości z nas te kilka codziennych i drobnych nawyków sprawi, że partner będzie wiedział jak ważny jest dla ciebie. 

Te gesty miłości będą nieco inne dla kobiet a inne dla mężczyzn. Kiedy jedno z małżonków wykona niewielki wysiłek aby opanować gesty z obu kategorii, efekt będzie taki jakby na środku pustyni nagle trysnął strumień. Oto sekret szczęścia.

WIELKA PIATKA GESTÓW MIŁOŚCI DLA NIEGO

Żona może znacząco wpływać na poziom szczęścia swego męża, jeśli:

  1. Zauważy, iż mąż się stara i podziękuję mu za to. Np. „Dziękuję, że sam zająłeś się dziećmi sam dziś wieczorem, choć wiem, iż byłeś bardzo zmęczony” Dla osiemdziesięciu procent mężczyzn te słowa są niezwykle budujące.
  2.  Mówi: „Świetnie się spisałeś, kiedy…”. To także sprawia przyjemność wielu panom.
  3. W obecności innych osób opowie jak jej mąż coś świetnie zrobił. Mężczyźni to bardzo doceniają.
  4. Okaże mu, że go pożąda i jest z nim spełniona seksulanie. Mężczyźni uwielbiają być za to doceniani.
  5. Da mu wyraźnie do zrozumienia, iż jest z nim szczęśliwa. Np. gestem, słowem czy wzrokiem.

WIELKA PIĄTKA GESTÓW MIŁOŚCI DLA NIEJ

Mąż zaś ze swej strony podwyższy znacząco poziom szczęścia swej żony, gdy:

  1. Potrzyma ją za rękę. Np. gdy idą przez park, chodnikiem, w restauracji czy w teatrze. To głęboko uszczęśliwia kobiety.
  2. Wyśle jej smsa, maila, wiadomość na messengerze o tym, że ją kocha
  3. Obejmie ją czule, położy rękę na kolanie w miejscu publicznym, gdy będą się znajdować blisko siebie.
  4. Z głębi serca będzie jej mówił, że jest piękna i cudownie wygląda.
  5. Zwalczy jej zły nastrój gdy jest marudna, zła albo hormony jej buzują. Nawet gdy ona mówi „nie dotykaj mnie”, on przytuli ją. Nawet używając siły. Kobiety to lubią. Tak zachowują się idealni mężczyźni z romantycznych filmów i książek. Nie obrażają się na kobietę, nie odwracają się na pięcie. 

 

A może są jakieś inne gesty miłości małżeńskiej, o których ja nie słyszałam a pomagają twojemu związkowi?

Autorka CzasNaZiemi.PL

 

  Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent ⬇⬇⬇

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

polub stronę CzasNaZiemi na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *