Przejdź do treści

Mój noworoczny projekt dbania o siebie i bliskich- Zadbalnik Styczniowy

Jeśli chcesz dbać o innych najpierw musisz zadbać o siebie

Najważniejszą rzeczą na świecie jest MIŁOŚĆ.❤️❤️❤️ Bez niej jesteśmy niczym. Mamy nasz czas na ziemi nie tylko po to aby nam było dobrze. Jesteśmy tutaj także po to aby pomagać sobie nawzajem, troszczyć się i wybaczać.

❤️❤️❤️Jesteśmy tu po to aby okazywać miłość wszystkim ludziom i zwierzętom, urodzonym na tej ziemi. Tak, im także.Nieważne czy są czarni czy biali, grubi czy chudzi, mądrzy czy głupi, biedni czy bogaci. Im wszystkim należy się szacunek.Z takim oto mottem wkraczam w nowy rok, dziękując jednocześnie za poprzedni udany.

To moje motto. Moje założenie wynika nie jednak z tego, że jedyną rzeczą jaką mamy robić na świecie, jest służenie innym. Aby dobrze opiekować się innymi, musimy najpierw zaopiekować się sobą. Musimy najpierw naładować swoje baterie aby ładować akumulatory innych. Krótko mówiąc aby pokochać innych, trzeba najpierw pokochać siebie. Nie ma innej drogi. 

Matka musi najpierw zadbać o siebie

Dlatego właśnie gdy matka podróżuje z dzieckiem samolotem, w razie komplikacji lotu, powinna najpierw założyć sobie maskę tlenową a później dziecku. Jeśli nie zadba najpierw o siebie nie będzie w stanie zaopiekować się swoją latoroślą. Jeśli matka nie zadba o swoje zdrowie i ducha, nie będzie w stanie dać z siebie wiele dzieciom.

Dlatego w tym roku rozpoczynam właśnie projekt pod nazwą ZADBALNIK. Zainspirowała mnie do tego Edyta Zając, która przygotowuję co miesiąc swoją listę przeżyć. Zatem na początku każdego miesiąca będę wypisywała na nim listę rzeczym które chcę zrobić w danym okresie. Listę rzeczy, które naładują baterie moje i mojej rodziny. Bo jak coś jest zapisane, to i jest zazwyczaj zrobione. Nie wiem czy ty też tak masz, ale ja jeśli nie zapiszę jakiś marzeń, pomysłów kłębiących mi się w głowie, to nigdy ich nie realizuję.

Papier zaś jest cierpliwy i przyjmie wszystko. 

Dziś dbanie o siebie jest niezbędne

Robię to po to także aby uczyć się balansu w życiu. Aby pogłębiać swoją umiejętność oddzielania pracy od odpoczynku. Bardzo lubię swoją pracę i czasem się w niej zapominam. A żyję w wielkim mieście, które sprzyja popadaniu w pracoholizm. Dlatego wiem, że jeśli spieszę sobie listę uprzyjemniaczy życia dla mnie i dla mojej rodziny będzie mi je łatwiej zrealizować i nie zatracać się w pracy. 

Poza tym takie listy sprzyjają wymyślaniu kreatywnych rzeczy do wykonania. Do próbowania czegoś nowego. A mogą to być umilacze z zakresu sportu, zdrowia, urody, kulinariów, kultury sztuki.

Zatem jeśli chcesz się do mnie przyłączyć, publikuję listę swoich pomysłów na naładowanie baterii w styczniu

⬇️⬇️⬇️

Zadbalnik-Styczniowy Kasia Nowosielska

⬇️⬇️⬇️

Zadbalnik- Styczniowy do pobrania dla ciebie

Autorka CzasNaZiemi.PL

 

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent ⬇⬇⬇

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj Instagrama przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *