Jak negocjować cenę aby kupować taniej

Nie musisz  od razu płacić za produkt tyle ile chce sprzedawca. Możesz zawsze negocjować cenę. Wystarczy, że użyjesz kilku sztuczek.

-Dzień dobry. Szukam kolczyków na prezent dla mojej siostry- mówię, wchodząc do sklepu jubilerskiego

-Oczywiście.Proszę spojrzeć tutaj. Mamy bogatą ofertę złotych i srebrnych-odpowiada mi miła pani sprzedawczyni.

-Moja siostra nosi bardzo minimalistyczną biżuterię. Musi to być coś delikatnego, z małym kamieniem, ale kolorowym. Macie Państwo same duże te kolczyki…

-Tu są takie jakie panią interesują- odpowiada miła pani.

Ja w tym czasie oglądam, przykładam do swoich uszu, ale nie okazuję nazbyt dużego entuzjazmu, chociaż jedne mi się podobają

-No sama nie wiem. Może te, ale nie jestem do nich przekonana. Cena jest dość wysoka jak na takie kolczyki

-Damy Pani 10 proc. rabatu- przekonuje mnie pani

-10 proc. to trochę mało. Ze zniżką 20 proc. bym kupiła-odpowiadam

-Tyle nie możemy, ale 15 proc. to już będzie akceptowalny dla nas poziom

-Dobrze, wezmę te kolczyki- odpowiadam z błyskiem w oku.

W taki sposób nie jeden i nie dwa razy udało mi się negocjować cenę i zapłacić mniej podczas zakupów. Jestem zawodowym mediatorem i negocjatorem i mam takie hobby, że zawsze staram się negocjować. Gdzie się tylko da. A wierz mi, możliwość wynegocjowania sobie czegoś, urwania trochę z ceny sprawia niesamowitą satysfakcję. W naszym portfelu zostaje też więcej a i masz radość z tego, że zakończyłaś sukcesem niełatwą wymianę argumentów w trakcie negocjacji ceny.

Zawsze gdy jednak zamierzasz negocjować cenę bo np. masz upatrzony dany produkt i chciałabyś go kupić trzeba się przygotować do negocjacji. Zanim po ten produkt się wybierzesz. Chcesz wiedzieć jak to się robi? Zdradzę Ci techniki.

Poniżej możesz zapisać się na newsletter i pobrać poradnik negocjatora jaki dla Ciebie stworzyłam. Tajemna wiedza zostaje przed Tobą odkryta.

Wystarczy, że zapiszesz się na poniższy newsletter. Obiecuję, że nie będę Cię spamować (sama nie cierpię spamu). Chcę Cię informować o nowych wpisać i bonusach jakie dla Ciebie przygotuję. Pozostańmy w kontakcie.