Przejdź do treści

#8Twój Czas Na Ziemi:Jak odnaleźć uważność w świecie, który nas nieustannie rozprasza?

Uważność, to coś co niesamowicie trudno dziś praktykować. Jest tyle możliwości, tyle opcji w dzisiejszym świecie. Elektronika, którą się otaczamy, nieustannie serwuje nam rozrywkę, dostęp do łatwych zakupów on-line, czy szybkie spotkania ze znajomymi i nieznajomymi na paltformach społecznościowych. Ja muszę się często przywoływać do porządku aby nie zatracić się w świecie wirtualnym a co dopiero dzieci.

Jak zatem znaleźć tę uważność i spokój? Jak pielęgnować ją w domu, w rodzinie, w małżeństwie i w pracy aby spędzać ze sobą wartościowy czas a jednocześnie czerpać z ułatwień, które niesie nam internet, smartfony i komputery.

O tym wszystkim postanowiłam porozmawiać z żoną, mamą trójki dzieci a jednocześnie z psychologiem, który mieszka w domku w górach, czyli Edytą Zając. Edyta prowadzi rozwojowego bloga psychologicznego www.edytazajac.pl i pisze książki psychologiczne. Wydawałoby się, iż skoro mieszka w górach, może łatwiej się skupić na życiu tu i teraz. Okazuje się  jednak, że  z racji tego, iż działa w sieci, musi codziennie stosować pewne patenty na to aby skupić się na pracy zawodowej oraz na budowaniu głębokiej wspólnoty domowej.

Gdy posłuchasz tej rozmowy, okaże się, iż wcale nie musisz rzucać wszystkiego, przeprowadzać się do domku w górach i tam szukać spokoju dla sienie i bliskich.

Edyta zdradza sposoby na uważaność, które możesz wdrożyć żyjąc w bloku, w wielkim
mieście

 
[spreaker type=player resource=”episode_id=16054612″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” autoplay=”false” live-autoplay=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” cover=”https://d3wo5wojvuv7l.cloudfront.net/images.spreaker.com/original/4569ab2de0d37ab54de8bf49c1091b92.jpg”]
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *