Przejdź do treści

Trzy zasady, które pozwolą Ci być atrakcyjną osobą.

Jest ponure, listopadowe popołudnie. Na dworze siąpi deszcz. (wiem, mamy inny miesiąc, ale dla kontrastu poczuj w kościach listopad). Umówiłaś się z koleżanką na kawkę. Wchodzisz do kawiarni. Pierwsze co zauważasz, to ludzi pochylonych nad swoimi stolikami kawiarnianymi. Czytających gazetę, książkę, delektujących się zapachem kawy bądź spoglądających na zegarek i czekających na kogoś. Każdy jakby zamyślony, każdy pochłonięty swoim światem. 

            Składasz parasolkę. Rzucasz ją w kąt i odwieszasz płaszcz. Widzisz, że w głębi kawiarni macha do Ciebie koleżanka.  Podążasz w jej kierunku. Stawiasz pewne kroki i uśmiechasz się od ucha do ucha. Pan pochylony nad gazetą podnosi głowę i uśmiecha się do Ciebie. Dziecko siedzące z mamą przy stoliku macha Ci rączką. Zaś dwóch studentów pochłoniętych rozmową o najnowszych iphonach, nagle zawiesza na Tobie wzrok.

To jest klucz dla bycia atrakcyjną

           Takie mocne wejścia do kawiarni czy w każde inne miejsce, to domena niewielu osób. Ich sekret tkwi w postawie ciała i uśmiechu. Oczywiście wygląd też jest ważny, ale gdy do kawiarni weszłaby osoba pięknie ubrana, ale skulona, przygarbiona i smutna, nikt zapewne nie zwróciłby na nią uwagi. Uśmiech i energia, to coś co powoduje,  że w oczach innych człowiek od razu wygląda na atrakcyjniejszego.

Gdy byłam małą dziewczynką, a działo się to w latach 90-siątcyh, w telewizji bardzo popularną była reklama cukierków Mentos. Główna bohaterka tej reklamy hipnotyzowała wówczas.

Ta pani niewątpliwie spodobała się mężczyźnie siedzącemu przy stoliku. Zapewne umówiłby się z nią na randkę. Nie tylko z powodu jej wyglądu zewnętrznego, choć zapewne ten działa także na jej korzyść. Atrakcyjność to jednak coś więcej. To umiejętność przyciągania do siebie odpowiednich ludzi, idei, szans w odpowiednim czasie. Z drugiej strony, atrakcyjność to zainteresowanie, zaintrygowanie drugiej osoby. Kiedy Ty jesteś zaaferowana drugim człowiekiem, chcesz zapewne przebywać w jego towarzystwie, dowiedzieć się o ni, więcej, poznać go. Jawi Ci się on jako niezwykle ciekawy. Zapewne on już wie jak podnosić swoją atrakcyjność w oczach innych.

1.Przestań być nudna

Nasze mózgi nie są jak nienasycone mózgi ciekawych świata dwu-trzy latków, którzy szybko się nudzą ale i łatwo wpadają w zachwyt nad czymś nowym. Pewien amerykański biolog, John Medina odkrył, że mózgi ludzi dorosłych mają krótką rozpiętość uwagi. Są jednak zajmowane i angażowane przez atrakcyjnych i przyciągających ludzi.

Takie osoby nie boją się mówić  nieszablonowych rzeczy w towarzystwie, uśmiechać się. Nie przeszkadza im, że mogą zostać odebrane za kogoś dziwnego. Nie uciekają się do zadawania nowo poznanym osobom standardowych pytań, które czasem wydają się zwyczajnie nudne np:

  • Skąd Pani/Pan jest?
  • Czym się Pani zajmuje?

To nie są sexi pytania. Atrakcyjne i przyciągające uwagę jest to, co ludzie mówią z głębi siebie. Nie chodzi o to aby pleść to co i ślina na język przyniesie lub powiedzieć komuś, że ma brzydkie ubranie. Chodzi o to aby zaskoczyć pozytywnie nowo poznaną osobę np. nieszablonowym pytaniem np. o to za czym lub za kim skoczyłaby w ogień? Na zaintrygowanie swoją osobą innych masz jednak nie wiele czasu. Nieznajomi ludzie oceniają innych w ciągu pierwszych 30 sekund. Wyobraź sobie zatem, że wkraczasz do pokoju, wchodzisz na salę konferencyjną i masz pół minuty aby zrobić dobre wrażenie. Wówczas inni decydują czy klasyfikują Cię jako osobę atrakcyjną czy nie. Antropolożka Helen Fishers z Rutgers Uniwersity, przebadała setkę zakochanych par. Doszła do wniosku, że ludzkie ciało w ciągu pierwszych 30 sekund jest w stanie odczuć czy ktoś inny jest dla niego psychicznie atrakcyjny czy nie. Nasze mózgi w ciągu pół minuty dokonują osądów innych, nowo poznanych osób. 

2.Bądź otwarta i dostępna

 Co zaś przyciąga Twoją uwagę w innych osobach? Ich oczy, nogi, ubiór, włosy? Naukowcy odkryli, że najbardziej atrakcyjną cechą danej osoby jest jej dostępność i otwartość. To jest ważne nie tylko w świecie relacji damsko-męskich, ale także w świecie profesjonalistów, w pracy. W aspekcie randkowania, potencjalna dostępność nowo poznanej osoby, skłania jej rozmówcę do refleksji; „ Czy ta osoba do mnie pasuje? Czy mnie ubogaci”. Gdy osoby poznają się zaś w sytuacjach biznesowych, zastanawiają się nawzajem nad ekonomiczną i intelektualną dostępnością „Czy ta osoba będzie ze mną w stanie dobrze współpracować?”.

Zatem, jeśli chcesz zademonstrować innym swoją otwartość i dostępność, najlepsze co możesz zrobić podczas spotkania, konferencji, to pokazać ludziom, że jesteś otwarta i gotowa do nawiązania relacji. Poweźmij zatem decyzję, że podczas następnego spotkania, przyjęcia czy konferencji powiesz nowo poznanym osobom dlaczego się w danym miejscu znalazłaś i jakie masz oczekiwania. Np. „Jestem podekscytowana, że mogę Cię poznać, ponieważ wychodząc z domu miałam właśnie nadzieję na nawiązanie fascynujących relacji.”

 Albo

„Ta konferencja niesamowicie się rozkręca. Miałam nadzieję, że pozyskam tu partnerów biznesowych i już mi się udało. Rozdałam już kilka wizytówek, zdobyłam inne, może się zatem nimi wymienimy?”.

Musisz zdać sobie sprawę, że nawet jeśli Ty myślisz, że jesteś dostępna dla innych, wychodzisz do ludzi z taką postawą, to nie jest ona aż tak oczywista dla innych. Spróbuj to pokazać a będziesz zaskoczona, jak inni zaczną Cię odbierać.

3.Popracuj nad postawą ciała

Jeśli chcesz być bardziej atrakcyjna, nie musisz od razu zmieniać swojego wyglądu. Na pewno to też pomaga. Nie mniej jednak, ja radzę zająć się językiem ciała. Wszak zaledwie 20 proc. naszej komunikacji to komunikacja werbalna a pozostałe 80 proc. to nie werbalna. Krótko mówiąc Twój język ciała odgrywa ogromną rolę w komunikacji z innymi. Połóż zatem na niego nacisk. 

Otwórz się. Założę się, że często zdarza Ci się stać i rozmawiać z kimś trzymając skrzyżowane dłonie albo siedzisz i kurczowo ściskasz torebkę na kolanach. Czasem jest tak wygodniej bo np. ciężko jest stać albo nie wiadomo co zrobić z rękami. Pół biedy gdy robisz tak w obecności kumpeli lub starego znajomego. Gorzej gdy  przyjmujesz taką pozycję spotykając kogoś po raz pierwszy. Zwłaszcza jeśli chcesz zrobić na nim dobre wrażenie.

Jeśli Ci faktycznie zależy aby wypaść na atrakcyjną w oczach innej osoby porzuć natychmiast zwyczaje takie  jak:

  • trzymanie skrzyżowanych rąk
  • kurczowe ściskanie torebki 
  • nieustanne patrzenie się w ekran smarfona
  • ściskanie w ręku kieliszka wina lub szklanki soku

Takimi gestami możesz wysyłać innym sygnały, że czujesz się nie komfortowo w danej sytuacji i nie zależy Ci na tym aby nawiązywać nowe znajomości. Lepiej jest stanąć pewnie na dwóch nogach, rozluźnić się i swobodnie podejść do rozmowy.

Więcej detali na ten temat pojawi się w kolejnym wpisie. Ciąg dalszy nastąpi.

Autorka CzasNaZiemi.PL

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *