7 pomysłów na oryginalne i szybkie podarunki świąteczne

Chcesz zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy przed Świętami Bożego Narodzenia? Skorzystaj z naszych sprytnych sposobów na zrobienie tanich podarunków świątecznych i nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę.

Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu wykańczało mnie szukanie podarunków świątecznych dla moich bliskich. Zmęczona, zgrzana i zdenerwowana wracałam obłożona torbami do domu, po całodziennym chodzeniu po centrum handlowym. Wszystko przez to, iż robienie podarunków świątecznych zostawiałam na ostatni weekend przed Wigilią. A wtedy wszędzie są przecież tłumy ludzi;-(

Kilka lat temu wycwaniłam się i robię podarunki świąteczne znacznie sprawniej. Bez stresu, na luzie, co najmniej na miesiąc przed 24-tym grudnia i często przez internet. Tym sposobem mam już zgromadzonych część prezentów na Wigilie 2017 r. Dodatkowo inspiruję się też pomysłami mojej koleżanki blogowej i specjalistki od sprytnych rozwiązań – Basi z bloga Smartnest.pl. Razem przygotowałyśmy wpisy o naszych cwanych patentach na robienie podarunków świątecznych. Oryginalnych, przemyślanych i nie kosztujących fortuny.

Oto nasze sekrety:

1.Poszukaj okazji

Jedną z najlepszych okazji do zrobienia podarunków świątecznych jest czarny piątek. W tym roku wypada on 24 listopada. Co roku sprawdzam wcześniej listę sklepów, które biorą udział w czarnopiątkowej akcji i przeglądam ich witryny internetowe pod kątem ewentualnych podarunków świątecznych. Później zapisuję sobie link z potencjalnym przedmiotem, usługą na prezent i w czarny piątek tylko do niego wracam. Wszystko idzie sprawniej i szybciej. Zawsze wypatrzę coś podczas tego czarnego dnia. Pamiętam jak np.  kilka lat temu kupiłam na prezent bardzo ładną sukienkę w okazyjnej cenie.

2. Kupuj kosmetyki

Bardzo dobrym i przydatnym podarunkiem świątecznym są kosmetyki. Nie jest to rzecz, która będzie zagracać przestrzeń osobie obdarowanej, gdyż kosmetyki się zużywa. Ważne jest tylko aby wiedzieć jaki gust, jakie preferencje ma dana osoba. Zawsze  można to podejrzeć na jej półce łazienkowej. Kosmetyki i perfumy najlepiej kupować w drogeriach internetowych bo jest tam dużo taniej. Tylko nie zostawiaj kupna podarunków świątecznych na ostatni tydzień przedświąteczny bo przesyłka może do Ciebie nie dotrzeć.

Ja kupuję kosmetyki w iperfumy.pl i w tagomago.pl. Mają bardzo konkurencyjne ceny perfum. Nie polecam jednak też odbioru osobistego bo przed świętami traci się za dużo czasu na stanie w kolejce. Pamiętam jak dwa lata temu czekałam na odbiór kosmetyków w jednej z prefumerii… godzinę. Szkoda życia na to.

3. Pójdź osobiście kupić podarunki świąteczne  i negocjuj ceny

Jeśli chcesz kupić taniej dane produkty aniżeli ich cena np. na stronie internetowej warto wybrać się do sprzedawcy osobiście jeśli wystawia się na targach. Przed świętami jest ich pełno. Rozmawiając na żywo ze sprzedawcą dużo łatwiej jest wynegocjować obniżkę ceny aniżeli przez internet. A jak to zrobić? Pytać czy np. sprzedawca udzieli Ci 20 proc. rabatu?  Zdradzę Ci jeden sekret. Jak chcesz daną rzecz kupić 15 proc. taniej to pytaj właśnie czy sprzedawca może Ci udzielić 20 proc. zniżki. Zostaw sobie ten margines 5 proc. abyś i Ty miała z czego później schodzić. To złota zasada negocjacji.

4. Podaruj doświadczenia

Kupuj nie tylko przedmioty, ale bilety do teatru, opery, wejściówki do SPA. Niektórzy wolą prezenty niematerialne a i Tobie będzie je łatwiej kupić bo zrobisz to przez internet. Dziś jesteśmy tak zabiegani, że największym prezentem dla niektórych osób jest czas na odpoczynek czy chwila jaką może spędzić z bliską osobą. Perfumy czy nową kieckę Twoja siostra może kupić sobie sama. Ale może jest tak zapracowana i zmęczona, że nawet nie ma kiedy odpocząć i miałaby wyrzuty sumienia, że spędza czas w SPA. Co innego jak dostanie bilet na taki luksus. Wówczas będzie musiała z niego skorzystać. Czas jest dziś towarem najbardziej luksusowaym.

5. Podarunek świąteczny DIY

Dobrym pomysłem na podarunki świąteczne jest zrobienie komuś albumu ze zdjęć, których dana osoba nie ma czasu wywołać (znów ten czas…). W ubiegłym roku kuzynka zrobiła bratowej album ze zdjęciami z jej ślubu. Moja bratowa nie miała  kiedy sama się tym zająć. Praca, trójka dzieci. Nie jest łatwo. Taki album był dla niej najlepszym prezentem. Mój syn dostał zaś na roczek fotoksiążki ze zdjęciami dokumentującymi jego pierwsze 12 miesięcy życia. Mamy piękną pamiątkę. Do przygotowywania takich albumów polecam tę stronę uwolnijkolory.pl

6.Podaruj produkty spożywcze

Smakoszom warto kupować dobre kawy i herbaty. To podarunki świąteczne, które zawsze witam z otwartą buzią 😉

7.Podaruj robótkę ręczną

Dobrym podarunkiem świątecznym, ale już wymagającym nieco więcej czasu, jest np. własnoręcznie zrobiony szal, czapka czy namalowany obraz. Tyle, że do tego trzeba mieć odpowiednie umiejętności.

Po resztę niesamowicie ciekawych pomysłów odsyłam do wpisu Basi Sprytne sposoby na świąteczne zakupy