Przejdź do treści

5 powodów, dla których warto umawiać się na randki

Mam pewną przyjaciółkę. Znamy się od czasów studenckich, mieszkałyśmy razem. Nawet gdy bywają takie okresy, że się rzadziej widujemy, zawsze mamy o czym pogadać. Ja, stateczna mężatka lecę zawsze na spotkanie z nią jak z gębą na pączki bo chcę się nachapać. Ekscytuję się jej opowieściami o randkach i o nowych osobowościach płci przeciwnej jakie spotyka na swojej drodze. Ona możeby i chciała przestać spotykać paletę barw męskich charakterów, ale skoro nie może trafić na tego jedynego i odpowiedniego, to niestrudzenie dalej chodzi na randki.

Po co chodzić na randki ?

Często dostaję od moich czytelniczek pytania o to jak znaleźć miłość. Pytają po co w ogóle chodzić na randki skoro one czują się zrezygnowane poszukiwaniami tego jedynego? Są osoby, które zrezygnowały z umawiania się na randki. Ta ścieżka była w ich przypadku wybrukowana złamanymi sercami, frustracją, nieporozumieniami i wielką niepewnością. To sprawiło, że zaczęli myśleć o bezsensowności randek. Rozumiem, że ktoś może być zmęczony.

Może tracić cierpliwość do poszukiwania bartniej duszy. W dzisiejszym świecie wogóle ciężko jest praktykować cierpliwość. Ja miałam  swoim życiu trening cierpliwości i nie jest to proste. Też czekałam. Akurat męża znalazłam szybko ale ogromną frustrację czułam, gdy czekałam na upragnione macierzyństwo. I nie raz miałach ochotę rzucić wszystko w cholerę, wyjechać gdzieś, zapaść się pod ziemię. Ale każdego dnia wstawałam z rana i uznawałam, że trzeba walczyć o dobry dzień. Tak samo uważam, że rezygnowanie z randek w momencie gdy ktoś chce spotkać miłość jest absurdalne. Randki to doskonała okazja do rozwoju osobistego.

 

1. Stworzysz relacje z płcią przeciwną

Płeć przeciwna to połowa świata. Jednym z głównych celów, dla których warto  chodzić na randki jest właśnie poznawanie tej drugiej połowy. Warto abyś nauczyła się jak traktować płeć przeciwną. Różnice między nami są liczne, ale podstawowe potrzeby te same. Ja wierzę, że jesteśmy na tym świecie po to aby sobie wzajemnie służyć. Aby sobie wzajemnie służyć musimy się poznać. Relacji z innymi nie da się zbudować bez interakcji na żywo. Randki stwarzają możliwość wymiany zdań, myśli na żywo. Nie chodzi też o to aby chodzić na randki i prezentować się jako obiekt seksualny. Oczywiście, warto zadbać o swoją atrakcyjność, ale nie tylko o to tu chodzi. 

Randki są doskonałą okazją do tego aby uczyć się o innych ludziach, poznawać ich. Patrzeć na nich za zaciekawieniem. Podczas takich spotkań poznajemy imiona, charaktery, gusta innych ludzi. Uczymy się dyskutować o sprawach ważnych i ważniejszych. Uświadamiamy sobie, że osoba która siedzi naprzeciwko nas też ma matkę i ojca. Randki mogą Cię skłonić także do refleksji nad twoimi korzeniami, pochodzeniem skoro już ktoś Cię o nie pyta. Każdy człowiek ma jakąś historię, przeszłość. Wszystko zależy tylko od tego jak ją opowie gdy ktoś go o nią zapyta. 

2. Randki Cię uspołecznią

Dziś mamy takie czasy, że większość dnia spędzamy w biurach, w boksach. Najwięcej czasu zapewne konsumując w towarzystwie koleżeństwa z pracy, słuchając ich żartów ale i marudzenia. Czasem po prostu od lat kisisz się w tym samym sosie. Wychodzisz o 17-18 z biura i co widzisz? Ludzi idących wzdłuż ulicy ze słuchawkami w uszach. Albo zjeżdżasz windą do podziemnego garażu, wsiadasz do samochodu i przemieszczasz się do kolejnego garażu. Tym razem w swoim bloku. I wtedy już nic nie widzisz. To jest izolacja, która na dłuższą metę przynosi samotność i pustkę. Dlatego randki stanowią doskonałą okazję aby wyjść z tej izolacji i nawiązać relację z nową osobą. 

3. Randki pomogą Ci w rozwoju osobisty

Człowiek przez całe życie jest w drodze. Rozwija się, zmienia, kształtuje na nowo.  Gdy spotykasz się z kimś na randce mogą wyjść różne Twoje cechy charakteru, na które on Ci zwróci uwagę, a Ty nigdy sobie z nich nie zdawałaś sprawy. Mężczyźni zauważają pewne cechy wyraźniej a pewne mniej w kobietach. Dzięki temu można poznać swoje mocne i słabe strony. 

4. Randki nauczą Cię służby

Pięknym wymiarem życia jest to, że ja i Ty możemy służyć w nim innym. To jest sens. I nie mam tu na myśli jakiegoś męczeństwa, poddaństwa polegającego na tym, że np. kobieta usługuje nieustannie mężczyźnie. Randki uświadamiają, że abyś sama mogła coś otrzymać od drugiej osoby, musisz jej coś dać. To symbioza .Życie jest piękne wówczas gdy ma sens. Bywa bowiem tak, że z wiekiem oczekiwania kobiet wobec mężczyzn rosną i dlatego nie mogą znaleźć ideału. Pytanie tylko czy same nim są? Oczywiście na randkach każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony, pochwalić, zaimponować. I super! To normalne, że chcesz wypaść w oczach drugiej osoby jak najlepiej. Poważne podejście do randek to powiedzenie też często prawdy o swoich słabościach.

5. Randki pozwolą Ci poznać przyszłego męża

Najoczywistszą oczywistością randek jest możliwość poznania człowieka, z którym weźmiesz ślub. Umawianie się z ludźmi o różnych osobowościach da Ci kryteria potrzebne do podjęcia mądrej decyzji. Faktem jest, że jeśli ktoś ma małe doświadczenia w randkowaniu, może się zadręczać po ślubie pytaniami o to jacy są inni mężczyźni. Dlatego warto chodzić i poznawać. Bo ja wierzę, że w końcu każdy trafi na kogoś, z kim będzie umiał żyć w harmonii. Niby mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Ale też mogą się odpychać. Zwłaszcza jeśli mają inne wartości, poglądy, zasady moralne. Jeśli humanistka trafi na umysł ścisły, to faktycznie mogą się dobrze uzupełniać. 

 

Autorka CzasNaZiemi.PL

Kasia Nowosielska – Sielski Czas na Ziemi

Poczuj się sielsko na moim blogu!

Mam nadzieję, iż spodobał Ci się ten wpis. Jeśli chcesz mieć ze mną bardziej osobisty kontakt, możesz pozostać ze mną w bliższym kontakcie. Wyślę Ci od siebie  co jakiś czas mój sielski list, który Cię zmotywuje  do działania ale i da do myślenia. Chcesz być ze mną w kontakcie? Bo ja bardzo, z Tobą moja Droga Czytelniczko. Wystarczy, że klikniesz niżej. Czeka tam też na Ciebie prezent 

TAK, ZAPISUJĘ SIĘ

– polub stronę kasianowosielska.pl na Facebooku, jest tam sporo wartościowej treści o relacjach
– pooglądaj INSTAGRAMA przenieś się w mój świat dobrych relacji – nieskończony zbiór moich chwil szczęścia dnia (nie)codziennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *